Ansă împletită pentru polipectomie la cald
Hybrida este o ansă împletită pentru polipectomie la cald, proiectată pentru proceduri endoscopice terapeutice în care sunt necesare tăierea controlată a țesutului și coagularea.
Firul împletit asigură conducție stabilă a energiei, contribuind la precizia rezecției, control hemostatic și siguranță procedurală în aplicații gastrointestinale.
Hybrida este concepută pentru proceduri de polipectomie endoscopică la cald, unde tăierea și coagularea trebuie realizate într-un mod controlat și eficient. Firul împletit ajută la transmiterea stabilă a energiei, susținând rezecții precise și control hemostatic în endoscopia digestivă terapeutică.
Datorită gamei variate de diametre și forme, ansa Hybrida poate fi aleasă în funcție de dimensiunea polipului, forma preferată a ansei și necesarul procedural de rotație.
Firele împletite, mai groase decât standardele obișnuite, oferă performanță superioară de tăiere și memorie bună a formei ansei.
Ansa este proiectată pentru proceduri în care este necesară combinarea rezecției endoscopice cu efectul de coagulare.
Variantele rotative includ rotație gradată 1:1 prin fir intern din nitinol, pentru orientare precisă și rezecție controlată.
Disponibilă în forme ovale, hexagonale și crescent, cu diametre de la 10 mm până la 50 mm, în funcție de model.
Firul împletit contribuie la transmiterea constantă a energiei, îmbunătățind precizia rezecției și controlul hemostatic.
Firele împletite susțin păstrarea formei ansei și permit rezecții endoscopice precise în timpul procedurilor terapeutice.
Toate variantele listate au canal de lucru de 2,8 mm, lungime de lucru de 230 cm și diametru teacă de 2,3 mm.
Gama include variante rotative și non-rotative, pentru adaptare la preferințele procedurale și la forma polipului.
| Cod produs | Formă ansă | Lungime de lucru | Canal | Diametru teacă | Diametru ansă | Rotativă |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MED-206-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 10 mm | Da |
| MED-207-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 15 mm | Da |
| MED-208-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 20 mm | Da |
| MED-209-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 30 mm | Da |
| MED-212-SNA | Hexagonală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 10 mm | Da |
| MED-210-SNA | Hexagonală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 20 mm | Da |
| MED-211-SNA | Crescent | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 20 mm | Da |
| Variante non-rotative | ||||||
| MED-180-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 10 mm | Nu |
| MED-400-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 15 mm | Nu |
| MED-120-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 20 mm | Nu |
| MED-401-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 25 mm | Nu |
| MED-121-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 30 mm | Nu |
| MED-122-SNA | Ovală | 230 cm | 2,8 mm | 2,3 mm | 50 mm | Nu |
Hybrida este disponibilă în mai multe configurații, pentru adaptare la forma polipului, diametrul dorit al ansei și necesarul de rotație:
Toate variantele au lungime de lucru 230 cm, canal 2,8 mm și diametru teacă 2,3 mm.
Hybrida este o ansă polipectomie împletită pentru proceduri endoscopice la cald, proiectată pentru tăiere și coagulare în timpul polipectomiilor digestive. Firul împletit permite o conducție stabilă a energiei, susținând precizia rezecției și controlul hemostatic.
Firele împletite mai groase decât standardele obișnuite oferă performanță de tăiere superioară și memorie îmbunătățită a ansei. Variantele rotative includ rotație gradată 1:1, prin fir intern din nitinol, pentru manevrare fluidă, controlată și eficientă.
Gama include forme ovale, hexagonale și crescent, cu diametre între 10 mm și 50 mm, în funcție de configurație, fiind potrivită pentru o varietate de scenarii clinice în endoscopia terapeutică gastrointestinală.
Ansa Hybrida este destinată utilizării profesionale în proceduri endoscopice terapeutice, de către personal medical instruit.
Hybrida este o ansă împletită pentru polipectomie la cald, utilizată în proceduri endoscopice pentru tăiere și coagulare.
Ansa este utilizată în polipectomie endoscopică la cald, în proceduri care necesită rezecție controlată și control hemostatic.
Da. Hybrida include variante rotative cu rotație gradată 1:1 prin fir intern din nitinol.
Gama include forme ovale, hexagonale și crescent, în mai multe diametre.
Variantele listate sunt compatibile cu un canal de lucru de 2,8 mm.
Alege o ansă endoscopică împletită pentru tăiere, coagulare, conducție stabilă a energiei și control hemostatic în polipectomia la cald.
Solicită informații, disponibilitate sau ofertă pentru Hybrida.